Nasz autorski produkt, filtr EK-24 to uniwersalne urządzenie do odciągu i filtracji trocin, pyłów i zanieczyszczeń pochodzących z obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych oraz innych materiałów produkcyjnych. Doskonale nadaje się do współpracy z obrabiarkami CNC oraz ploterami.

Teraz w ofercie Naszej Firmy nowość –FILTR EK-24 o wydajności  4 800 m³/h w dwóch opcjach:

  • malowany proszkowo bez obudowy
  • malowany proszkowo z obudową siatkową ocynkowaną

Mocna i solidna konstrukcja filtra wykonana jest z malowanej proszkowo stali o grubości 2 mm oraz 4mm. Elementy konstrukcji skręcane są śrubami 8.8 z wkładkami teflonowymi. Wart podkreślenia jest fakt, że zastosowany w EK-24 kosz sitowy jest jednorodny i gładki co ułatwia przepływ powietrza z frakcją odpadową bez osadzania jej na ściankach kosza.

Worki filtracyjne wykonane z materiału antystatycznego i wodoodpornego o gramaturze 350g/m² i przepuszczalności powietrza 240l/dm²/min.

Zastosowany w EK-24 wentylator WTK posiada samoczyszczący wirnik oraz wzmocnioną konstrukcję, która gwarantuje stabilną pracę przez długi czas. Obudowa – stalowa z grubych, masywnych blach pokrytych poliestrem metodą piecową. W obudowie  występuje klapa rewizyjna. Wirnik stalowy odkryty pokryty poliestrem metodą piecową, łopatki wirnika wykonane ze stali trudnościeralnej typu HARDOX, pokryte poliestrem metodą piecową.

Filtr EK-24 to polski produkt, zaprojektowany i wykonany przez Euro-Komplex przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz rozwiązań technologicznych. Charakteryzuje go łatwość obsługi, wytrzymałość, niezawodność działania oraz bezpieczeństwo podczas pracy.

Specyfikacja techniczna:  
Wydajność odciągu 4800 m³/h
Moc silnika 4,0 kW
Spręż wentylatora 2650 Pa
Prędkość obrotowa 2800 obr./min
Zasilanie 400 V, 50Hz
Średnica króćca odciągowego 200 mm
Liczba filtrów 24 szt.
Powierzchnia filtracyjna 11,3 m²
Waga 255 kg
Worki na odpady 2 szt. x 220l

Opcje wyposażenia:

  • Obudowa komory filtracyjnej (blacha ocynkowana perforowana)
  • Koła układu jezdnego